RODZAJE MASEK USTNO-NOSOWYCH

PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA RODZAJ PODUSZKI 

KLASYCZNA MASKA
USTNO-NOSOWA

Maska tego typu posiada poduszkę, która obejmuje cały nos i usta. Maski tego typu są łatwiejsze w dopasowaniu i zazwyczaj są też bardziej szczelne. Sięgamy po nie gdy zależy nam na unikaniu wycieków. Są odpowiednie dla starszych osób, ze względu na łatwość zakładania. Często używane także w szpitalach.

MASKA USTNO-NOSOWA

Z  PODUSZKĄ PODNOSOWĄ

Poduszka jest tylko dociskana do dolnej płaszczyzny nosa. Najmniej "inwazyjna" maska, zazwyczaj wygodna. Okupione jest to problemami z dopasowaniem i zwiększonym wyciekiem.

PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA TYP PRZYŁĄCZA RURY 

MASKA Z KLASYCZNYM PRZYŁĄCZEM

Rura z powietrzem jest przymocowana bezpośrednio w okolicach poduszki. Prosta konstrukcja pozwala obniżyć masę maski, ułatwić jej mycie i jest zazwyczaj cichsza.

MASKA Z PRZYŁĄCZEM NA SZCZYCIE GŁOWY

Maski tego typu są wyposażoną w specjalną silikonowa ramę, która pozwala doprowadzić powietrze ze szczytu głowy. W tej masce możesz się wiercić cała noc, a rura nigdy nie będzie ci się plątać po łóżku.

MASKI MINIMALNEGO KONTAKTU

Ten szczególny rodzaj masek wyróżnia się przede wszystkim filozofią ich projektowania. Założenia są następujące:

  • powinna być możliwie najmniejsza i lekka

  • nie może zasłaniać pola widzenia

  • powierzchnia styku ze skórą ograniczona do maksimum

Pierwotnie maski takie były przeznaczone dla osób chorujących na klaustrofobię (mających problem z akceptacją "starych" masek). Okazało się jednak, że doskonale sprawdzają się dla wymagających użytkowników. W tych maskach można swobodnie czytać czy oglądać telewizje,

MASKI NA SPECJALNE POTRZEBY

SZCZEGÓŁOWE TYPY MASEK USTNO-NOSOWYCH

USTNO-NOSOWA
ZE WSPORNIKIEM NA CZOŁO

01

Maski te słyną ze stabilności na twarzy. Są bardzo szczelne i dobrze znoszą nawet wysokie ciśnienia. Wspornik dodatkowo zmniejsza nacisk na nos. Wadą jest to, że częściowo zasłaniają pole widzenia.

USTNO-NOSOWA 
ZE SZTYWNĄ RAMĄ

02

Sztywna rama tych masek zapewnia niesamowitą stabilność na twarzy, a to gwarantuje zachowanie szczelności. Modele te cieszą się dużym uznaniem użytkowników i lekarzy,

USTNO-NOSOWA
Z ELASTYCZNYM PASKIEM

03

To kompromis pomiędzy szczelnością, a niewielkim rozmiarem i wagą. Wiele osób woli paski zamiast sztywnej ramy, ceniąc sobie komfort przy spaniu na boku.

Z PRZYŁACZEM RURY NA SZCZYCIE GŁOWY

04

Potrzebujecie maski ustno-nosowej, a równocześnie nie chcecie rezygnować ze swobody jaką daje przyłącze rury na szczycie głowy? Teraz możecie mieć jedno i drugie!

MASKI USTNO-NOSOWE MINIMALNEGO KONTAKTU

05

Te maski pozwolą ci nie tylko na spanie w każdej pozycji ale także bez problemu obejrzysz w nich przed snem telewizje czy przeczytasz książkę. Odpowiednie dla osób z klaustrofobią.

MASKI DLA KOBIET
I DZIECIAKÓW

06

Kobiety mają delikatniejszą skórę i nieco inny kształt (rozmiar) twarzy niż mężczyźni. Dlatego obok masek pediatrycznych kupić możemy maski specjalnie dla kobiet.