RODZAJE MASEK USTNO-NOSOWYCH

PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA RODZAJ PODUSZKI 

KLASYCZNA MASKA
USTNO-NOSOWA

ResMEd-AirFit-F30-2.png

Maska tego typu posiada poduszkę, która obejmuje cały nos i usta. Maski tego typu są łatwiejsze w dopasowaniu i zazwyczaj są też bardziej szczelne. Sięgamy po nie gdy zależy nam na unikaniu wycieków. Są odpowiednie dla starszych osób, ze względu na łatwość zakładania. Często używane także w szpitalach.

MASKA USTNO-NOSOWA

Z  PODUSZKĄ PODNOSOWĄ

p-EU-64110-ResMed-AirFitF30-04-Medium.jp

Poduszka jest tylko dociskana do dolnej płaszczyzny nosa. Najmniej "inwazyjna" maska, zazwyczaj wygodna. Okupione jest to problemami z dopasowaniem i zwiększonym wyciekiem.

PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA TYP PRZYŁĄCZA RURY 

MASKA Z KLASYCZNYM PRZYŁĄCZEM

15587.jpg

Rura z powietrzem jest przymocowana bezpośrednio w okolicach poduszki. Prosta konstrukcja pozwala obniżyć masę maski, ułatwić jej mycie i jest zazwyczaj cichsza.

MASKA Z PRZYŁĄCZEM NA SZCZYCIE GŁOWY

dreamWear-Full-2.jpg

Maski tego typu są wyposażoną w specjalną silikonowa ramę, która pozwala doprowadzić powietrze ze szczytu głowy. W tej masce możesz się wiercić cała noc, a rura nigdy nie będzie ci się plątać po łóżku.

MASKI MINIMALNEGO KONTAKTU

Ten szczególny rodzaj masek wyróżnia się przede wszystkim filozofią ich projektowania. Założenia są następujące:

  • powinna być możliwie najmniejsza i lekka

  • nie może zasłaniać pola widzenia

  • powierzchnia styku ze skórą ograniczona do maksimum

Pierwotnie maski takie były przeznaczone dla osób chorujących na klaustrofobię (mających problem z akceptacją "starych" masek). Okazało się jednak, że doskonale sprawdzają się dla wymagających użytkowników. W tych maskach można swobodnie czytać czy oglądać telewizje,

DreamWear-full-face-mask-03.jpg

MASKI NA SPECJALNE POTRZEBY

SZCZEGÓŁOWE TYPY MASEK USTNO-NOSOWYCH

USTNO-NOSOWA
ZE WSPORNIKIEM NA CZOŁO

15587.jpg

01

Maski te słyną ze stabilności na twarzy. Są bardzo szczelne i dobrze znoszą nawet wysokie ciśnienia. Wspornik dodatkowo zmniejsza nacisk na nos. Wadą jest to, że częściowo zasłaniają pole widzenia.

USTNO-NOSOWA 
ZE SZTYWNĄ RAMĄ

resmed-AirFit-F20-full-face-cpap-mask-cp

02

Sztywna rama tych masek zapewnia niesamowitą stabilność na twarzy, a to gwarantuje zachowanie szczelności. Modele te cieszą się dużym uznaniem użytkowników i lekarzy,

USTNO-NOSOWA
Z ELASTYCZNYM PASKIEM

12789.jpg

03

To kompromis pomiędzy szczelnością, a niewielkim rozmiarem i wagą. Wiele osób woli paski zamiast sztywnej ramy, ceniąc sobie komfort przy spaniu na boku.

Z PRZYŁACZEM RURY NA SZCZYCIE GŁOWY

p-EU-63310-ResMed-AirFitF30i-mask-04-Med

04

Potrzebujecie maski ustno-nosowej, a równocześnie nie chcecie rezygnować ze swobody jaką daje przyłącze rury na szczycie głowy? Teraz możecie mieć jedno i drugie!

MASKI USTNO-NOSOWE MINIMALNEGO KONTAKTU

DreamWear-full-face-mask-03_edited.jpg

05

Te maski pozwolą ci nie tylko na spanie w każdej pozycji ale także bez problemu obejrzysz w nich przed snem telewizje czy przeczytasz książkę. Odpowiednie dla osób z klaustrofobią.

MASKI DLA KOBIET
I DZIECIAKÓW

res-med-full-face-cpap.jpg

06

Kobiety mają delikatniejszą skórę i nieco inny kształt (rozmiar) twarzy niż mężczyźni. Dlatego obok masek pediatrycznych kupić możemy maski specjalnie dla kobiet.