RODZAJE MASEK NOSOWYCH

PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA RODZAJ PODUSZKI 

KLASYCZNA
MASKA NOSOWA

MASKA Z  PODUSZKĄ PODNOSOWĄ

MASKA Z  WKŁADKAMI DONOSOWYMI

W masce tej poduszka obejmuje cały nos. Zazwyczaj takie maski są szczelniejsze i łatwiej je dopasować. Polecane osobom starszym i dzieciom, oraz zawsze gdy zależy nam na najmniejszym wycieku.

Poduszka jest tylko dociskana do dolnej płaszczyzny nosa. Najmniej "inwazyjna" maska, zazwyczaj wygodna. Okupione jest to problemami z dopasowaniem i zwiększonym wyciekiem.

Delikatne silikonowe wkładki wkładamy do otworów nosowych. Pozwala zachować to wysoką szczelność. Niestety czasem wkładki lubią wypadać w nocy, a ich poprawianie jest nieco kłopotliwe.

PODZIAŁ ZE WZGLĘDU NA TYP PRZYŁĄCZA RURY 

MASKA Z PRZYŁĄCZEM Z PRZODU

Rura z powietrzem jest przymocowana bezpośrednio w okolicach poduszki. Prosta konstrukcja pozwala obniżyć masę maski, ułatwić jej mycie i jest zazwyczaj cichsza.

Z PRZYŁĄCZEM NA SZCZYCIE GŁOWY

Maski tego typu są wyposażoną w specjalną silikonowa ramę, która pozwala doprowadzić powietrze ze szczytu głowy. W tej masce możesz się wiercić cała noc, a rura nigdy nie będzie ci się plątać po łóżku.

MASKI MINIMALNEGO KONTAKTU

Ten szczególny rodzaj masek wyróżnia się przede wszystkim filozofią ich projektowania. Założenia są następujące:

  • powinna być możliwie najmniejsza i lekka

  • nie może zasłaniać pola widzenia

  • powierzchnia styku ze skórą ograniczona do maksimum

Pierwotnie maski takie były przeznaczone dla osób chorujących na klaustrofobię (mających problem z akceptacją "starych" masek). Okazało się jednak, że doskonale sprawdzają się dla wymagających użytkowników. W tych maskach można swobodnie czytać czy oglądać telewizje,

MASKI NA SPECJALNE POTRZEBY

SZCZEGÓŁOWE TYPY MASEK NOSOWYCH

NANOSOWA
ZE WSPORNIKIEM NA CZOŁO

01

Maski te słyną ze stabilności na twarzy. Są bardzo szczelne i dobrze znoszą nawet wysokie ciśnienia. Wspornik dodatkowo zmniejsza nacisk na nos. Wadą jest to, że częściowo zasłaniają pole widzenia.

NANOSOWA
ZE SZTYWNĄ RAMĄ

02

Sztywna rama tych masek zapewnia niesamowitą stabilność na twarzy, a to gwarantuje zachowanie szczelności. Modele te cieszą się dużym uznaniem użytkowników i lekarzy,

NANOSOWA
Z ELASTYCZNYM PASKIEM

03

To kompromis pomiędzy szczelnością, a niewielkim rozmiarem i wagą. Wiele osób woli paski zamiast sztywnej ramy, ceniąc sobie komfort przy spaniu na boku.

NANOSOWA Z PRZYŁACZEM NA SZCZYCIE GŁOWY

04

Lubicie "klasyczne" poduszki, a równocześnie nie chcecie rezygnować ze swobody jaką daje przyłącze rury na szczycie głowy? Teraz możecie mieć jedno i drugie!

05

WKŁADKI DONOSOWE

Wkładki nie są w Polsce szczególnie popularne. Pozwalają one osiągnąć wysoką szczelność przy niedużej wadze. Wadą jest ryzyko wysunięcia wkładki, gdy w nocy się zaczniemy ruszać w łóżku. 

WKŁADKI DONOSOWE

Z PRZYŁĄCZEM NA GŁOWIE

06

Połączenie wkładek i silikonowej ramy ma swoich zwolenników. To jednak przede wszystkim po prostu alternatywa dla osób, którym problemy sprawia poduszka podnosowa. 

PODUSZKA PODNOSOWA Z ELASTYCZNYM PASKIEM

07

Ten typ maski zdrowo mnie zaskoczył niesamowitą wygodą. To najmniejsze maski nosowe na rynku. Jak się okazuje potrafią być nie tylko wygodne ale też bardzo stabilne na głowie.

PODUSZKA PODNOSOWA Z PRZYŁACZEM NA GŁOWIE

08

To chyba największy hit ostatnich lat! Maska łączy zalety przyłącza na szczycie głowy i poduszki podnosowej. Okazuje się, że ta kombinacja sprawdza się najlepiej. 

MASKI CPAP
DLA DZIECI

09

Dzieciakom też się zdarza chorować na bezdech. Producenci przygotowali dla nich specjalne modele masek