RANKINGI I PORÓWNANIA CPAP

W tej części serwisu postaram się zebrać dla Was wszelkie zbiorcze testy, rankingi i porównania jakie uda mi się znaleźć w polskim Internecie. Lista ta będzie sukcesywnie rozszerzana. 

Crossing the Finish Line

moim zdaniem najważniejszy i najbardziej wiarygodny z testów jaki został kiedykolwiek w Polsce opisany.  Zrealizowane poprzez serie badań polisomnograficznych, którymi badaliśmy efektywność 6 różnych Auto CPAP. Badania były opisywane przez lekarza, który nie wiedział o tym jakiego firmy urządzenie opisuje. 

Ww mojej bardzo ciekawy I zupełnie unikalny test, który pokazał które z urządzeń najlepiej radzą sobie z wyciekami i w których precyzję pomiaru można wierzyć. Zwycięzca testu nie był tym razem tak oczywisty. Okazało się, że niekiedy urządzenia starszej generacji radzą sobie lepiej od tych nowych.

"All APAPs Are Not Equivalent for the Treatment of Sleep Disordered Breathing: A Bench Evaluation of Eleven Commercially Available Devices" - warto poczytać co o algorytmach CPAP mają do powiedzenia naukowcy, którzy je badają. W polskim omówieniu na CPAPblog jest podane źródło pracy.

Jeżeli jesteście ciekawi jak ulga wydechowa wpływa na to jak wygląda oddech w czasie snu i w jaki sposób wpływa to na wentylacje i komfort, to koniecznie powinniście to przeczytać (dla zaawansowanych).

Pierwszy i chyba najważniejszy ranking jaki powstał na CPAPblog celem posiedzi na pytania: który aparat CPAP jest najlepszy. Jak chcecie znaleźć odpowiedź na to pytania bez zbędnego wdawania się  w szczegóły to polecam ten link.

Niektórym nie wystarczy to, że po przeprowadzonym teście powiem, że aparat A jest lepszy od B. W tym celu powstała specjalna punktacja, która miała na celu zobiektywizowanie moich recenzji. Znajdziecie tam tabelę ze szczegółowym porównaniem aparatów z której korzystam.

Nawilżacz jest niezmiernie ważnym elementem każdego CPAP. Jego wydajność wpływa nie tylko na komfort ale także compliance oraz efektywność terapii. W tym teście dowiesz się które CPAPy mają dobre nawilżacze, a których lepiej unikać.

Na potrzeby Dr CPAP przygotowałem także bardzo zwięzłe, tabelaryczne zestawienie obiektywnych parametrów i moich subiektywnych ocen dla kluczowych parametrów w czterech najlepszych CPAP na rynku. To powinno pomóc Wam podjąć decyzję o zakupie Auto CPAP.