Szukaj
  • Rafał Myrta

Unikalne funkcjonalności - CPAP'owe ciekawostki

Zaktualizowano: 17 cze 2020

Dzisiaj napiszę Wam o funkcjonalnościach unikalnych dla poszczególnych producentów. Każdy z nich chce mieć "coś", co go wyróżni na tle konkurencji, co sprawi, że jego urządzenie będzie najlepsze i najchętniej kupowane.


Najciekawszy przykład takiej funkcji to dla mnie nawilżacz pulsacyjny w DeVilbiss Blue. Nawilżacz ten wpuszcza do ruty wilgoć tylko w fazie wdechu, dzięki czemu udało się całkowicie wyeliminować ogrzewaną rurę. Świetna rzecz!


Philips przoduje w unikalnych funkcjach. EZ-start pomaga przyzwyczaić się do ciśnienia nowym osobom. Dzięki Opti-Start aparat Dreamstation unika bezdechów na początku snu, poprzez podnoszenie wartości na starcie, do tego z poprzednich nocy. No i oczywiście słynna funkcja CPAP-Check w manualach, dzięki którym nazywają je "półautomatami" (automatyczna korekta ciśnienia o max 3 cm H20 co kilka dni).


ResMed postawił na unikalne rozwiązanie komunikacji bezprzewodowej, dając w cenie urządzenia wbudowaną kartę SIM. Pozwala ona na automatyczną synchronizacje z aplikacją na telefonie ale również na podłączenie się do zdalnego monitoringu przez lekarza. W dziedzinie algorytmów ResMed wyróżnia się autorskim rozwiązaniem dla kobiet, z wykrywaniem i leczeniem RERA.


Jak lubcie duże dotykowe ekrany, to pokochacie Prismę 20a. Dzięki niemu CPAP ten pokazuje ogromną ilość cennych danych bezpośrednio na ekranie. Lowenstein eksperymentuje także z wykrywaniem snu głębokiego w trakcie terapii. Jako jedyni słusznie zauważyli, że nie wystarczy spać. Liczy się też jakość snu.


Pewnie zdziwi Was na koniec, że najwięcej innowacji można ostatnio zobaczyć w urządzeniach Chińskich. Z ciekawszych ostatnio wpadł mi w oko optyczny czujnik wody w nawilżaczu i możliwość podłączenia opaski z pulsoksymetrem w ResVent iBreeze. BMC Resmart zachwycił mnie innowacyjnym podejściem do filtracji (ogromny filtr HEPA, zamiast małego skrawka materiału jak np. w ResMed).


#ciekawostki #philips #resmed #prisma #chiny

73 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie