Szukaj
  • Rafał Myrta

Najlepszy z najtańszych - CPAPy budżetowe

Zaktualizowano: 17 cze 2020

Czasem jesteśmy zmuszeni kupić urządzenie najtańsze, które zmieści się w limicie NFZ (dopłacamy tylko 210zł). Nie sztuka jest wybrać najlepsze wśród najdroższych, dużo trudniejsza jest sztuka wybrania najlepszego z najtańszych.


Od razu napiszę, że jestem przeciwnikiem tanich automatów. W moich testach zawsze wychodzi to samo: tanie automaty mają słabe algorytmy. Tego nic prędko nie zmieni. Jedyne urządzenie ekonomiczne, które mnie do siebie przekonuje jest Prisma Smart. Ewentualnie zawsze można kupić stary model Philipsa, chociaż nie są one najtańsze.


Najlepszą rekomendacje jaką mogę dać w kategorii "econo", to zakup urządzenia manualnego. Zawsze powtarzam, że lepszy dobry, markowy manual niż tani automat, w którym nie wiadomo jak zadziała algorytm... i czy w ogóle zadziała. Markowy manual będzie miał też lepiej działającą ulgę wydechową, która bardziej wpływa na komfort od algorytmu.


W wyborze CPAP'u manualnego proponuje trzymać się mojej "piramidy zaufania". Czym wyżej firma w piramidzie, tym większa szansa, że będziemy zadowoleni z zakupu. Zacznij od Philipsa. I raczej nie kupuj urządzeń, których nie znajdziesz na tym obrazku.


Szczególnie polecam manuale od Philipsa (może być stary model) i ResMed. Z chińskich urządzeń godny polecenia jest Resvent i BMC. Bardzo spodobał mi się także nowy (i tani!) nowy model Yuwell'a (nie znajdziecie go póki co w piramidzie, ale powinien się znaleźć w okolicach ResVent. . Unikajcie urządzeń z nieznanymi markami.#piramida #philips #resmed

294 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie