Szukaj
  • Rafał Myrta

Który CPAP najlepszy? Tak, bez zbędnego filozofowania.

Zaktualizowano: 17 cze 2020

Moim zdaniem najlepszym aparatem CPAP na rynku jest dzisiaj ResMed AirSense 10.

Wygrywa przede wszystkim komfortem, doskonałą aplikacją mobilną i efektami leczenia. Umożliwia zdalną kontrolę wyników terapii przez lekarza. Urządzenie to zasłużenie cieszy się doskonałą opinią użytkowników na całym świecie.

Jedynym aparatem, który może- jak równy z równym- konkurować o pozycje najlepszego CPAP na świecie, jest Philips Respironics Dreamstation Auto CPAP.

Aparat ten przede wszystkim ma doskonały, bardzo zaawansowany algorytm. Rejestruje wszelkie zaburzenia oddechu. Jest ceniony przede przez lekarzy i doskonale sprawdza się w tzw. "trudnych przypadkach". Nowi użytkownicy docenią funkcję EZ-Start, która pozwala łatwiej przyzwyczaić się do terapii.


Ale jak przeczytacie to co napisałem w naszym poradniku, to zauważycie na najwyższej półce zupełnie inne urządzenia (chociaż tych samych producentów). Wynika to z tego, że moim zdaniem do leczenia bezdechu obturacyjnego tak na prawdę często lepsze są urządzenia typu Auto BiPAP. Są one bardziej komfortowe na wyższych ciśnieniach (od 12cm H20 w górę) ale także mają lepszy mechanizm kompensacji wycieków. Urządzenie ma tylko dwie wady w stosunku do CPAP:

  1. Jest droższe w zakupie

  2. Nie wszyscy lekarze sobie radzą z jego ustawieniem

Szczególnie polecam aparat ResMed AirCurve 10 VAUTO - jeżeli nie ogranicza Was budżet i stosujecie ciśnienia 12 cm H20 albo wyższe do leczenia OBS, to nie ma nic lepszego.


#cpap #bipap #resmed #vauto #philips

331 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie